"Zdraví závisí na bytí v harmonii s naší duší."

Dr. Edward Bach

Bachovy esence představují jednoduchý, ale za to účinný a bezpečný systém na vyladění našich emocí. Navrací emocionální harmonii a rovnováhu. Celý systém se skládá z 38 esencí, které se vyrábějí z volně rostoucích rostlin a stromů. Nejznámější je však 39. esence nazývaná také jako krizová. Jedná se o jedinou směs, kterou zkomponoval sám Dr. Bach z pěti původních esencí. 

Správně namíchaná lahvička s esencemi nám pomáhá žít více vědomě a v přítomnosti a rozpustit strachy a emoce, které nás trápí.

Domluvte si konzultaci

Namíchám pro vás lahvičku na míru

Po konzultaci ode mě dostanete lahvičku přímo na míru a konkrétní doporučení.

Esence fungují na principu vibrací, jsou tedy vhodné naprosto pro všechny, včetně těhotných a kojících žen, dětí, zvířat i rostlin. Můžou se také kombinovat s jakoukoliv jinou léčbou či medikamenty.

Bachovy esence působí na tzv. negativní emoce. Můžou tedy pomoci se strachy, nízkým sebevědomím, přílišnou kritikou sebe sama, depresemi a mentálními propady, dále se vztekem, křivdou, přecitlivělostí, slabou vůlí a mnoho dalších. 

Esence jsou řazeny do sedmi skupin podle oblasti působení

Strach

Rock Rose - ochromující hrůza, panika Mimulus - strach ze známých věcí Cherry Plum - strach z toho, že se mysl zblázní Aspen - strach a úzkost neznámého původu Red Chestnut - strach o blízké

Nejistota

Cerato - hledání rady a potvrzení u druhých Scleranthus - nerozhodnost Gentian - ztráta odvahy, skleslost Gorse - beznaděj a zoufalství Hornbeam - nechuť, prokrastinace Wild Oat - nejistota ohledně životní cesty

Nedostatečný zájem o přítomné okolnosti

Clematis - zasněnost, nezájem o současnost Honeysuckle - žití v minulosti Wild Rose - rezignace, apatie Olive - nedostatek energie White Chestnut - nechtěné myšlenky, mentální dohady Mustard - hluboká deprese bez původu Chestnut Bud - nepoučitelnost z chyb

Skleslost a zoufalství

Larch - nedostatek sebevědomí Pine - výčitky svědomí a sebeobviňování Elm - přemoženost odpovědností Sweet Chestnut - extrémní zoufalství a úzkost Star of Bethlehem - šok a trauma Willow - sebelítost, ukřivdění Oak - vyčerpaný bojovník, ale neustává v boji Crab Apple - sebe nenávist, pocit nečistoty

Přílišná péče o dobro druhých

Chicory - sobeckost, manipulace, majetnickost Vervain - přílišné nadšení, fanatismus Vine - dominance, nepružnost, agresivita Beech - netolerance, kritika Rock Water - přílišná sebe kritika, strach ze sklamání

Přecitlivělost na vlivy a myšlenky

Agrimony - utrpení skrývající se za úsměvem Centaury - slabá vůle a podřízenost Walnut - přecitlivělost, citlivost na změny Holly - nenávist, zášť

Osamělost

Water Violet - vzdálenost, uzavřenost Impatiens - netrpělivost Heather - přílišná soustředěnost na sebe

Dávkování

Dávkování je velice jednoduché – 4x denně 4 kapky. Nejlepší je nakapat si hned po probuzení a těsně před spaním, aby to bylo to první a poslední co si dáte do úst. Ale není to nutnost, pokud si nevzpomenete a nakapete si například až po snídani, tak se nic neděje. Další dvě dávky někdy v průběhu dne. Důležité je dodržovat schéma 4×4.

Můžete kapat rovnou do pusy, nebo si to nakapat do nápoje, které zrovna pijete. Nezáleží na tom, o jaký nápoj jde, může být i horký, esencím to nevadí. Když by se situace nějak zhoršila nebo byste potřebovali více podpořit, tak můžete kapat i častěji, ve výsledku klidně každou hodinu, když budete mít pocit, že to potřebujete

Dávkování u malých dětí

Těm nejmenším dětem můžete esence pouze vtírat do pokožky v oblasti třetího oka nebo zápěstí, také můžete přidávat do koupele. Samozřejmě můžete nakapat i do pusinky, láhve s pitím nebo si jimi potřít bradavky před kojením.

Upozornění: U dětí mladších pěti let by Bachovy esence měla vždy užívat i maminka.

Druhy konzervace

Můžete si vybrat, jak si přejete lahvičku s esencemi zakonzervovat. Lahvičku vždy doplňuji osmotickou vodu a zvoleným konzervantem.

Alkohol

Konzervuji domácím slivovicí. Kapičky chutnají jako tinktura.

Jablečný ocet

Používám bio jablečný ocet. Kapičky pak chutnají po octu, vhodné pro ty, kterým vadí alkohol.

Glycerin

Má sladkou chuť a stejnou kalorickou hodnotu jako cukr, většinou velmi chutná dětem.

Nic

Pokud vám nesedí žádná z možností, je možné lahvičku nekonzervovat ničím, ale je potom nutné ji mít v lednici a myslet na její včasné spotřebování. V tomto případě je cítit převážně jen voda a pouze lehoučký nádech esencí.

Nejčastější otázky

Jak dlouho lahvička vydrží?

Esence se standardně míchají do 30 ml lahvičky a ta při uvedeném dávkování vydrží cca 3 - 4 týdny.

Za jak dlouho zaberou?

Rychlost účinku souvisí s akutností problému. Čím je stav závažnější, tím rychleji zafungují. Může to tedy být v rámci minut, ale i 4 - 6 měsíců. Proto je lepší mít lahvičky 2, aby vám vystačily na toto celé období a emoce se stihly zharmonizovat. Zároveň je to i praktičtější, protože je můžete mít na dvou různých místech.

Existuje nějaké kontraindikace?

Ne, neexistuje. Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné úplně pro každého a pro všechny životní období. Můžou se užívat s jakýmikoli dalšími léky, přírodními doplňky i léčebnými technikami.

Hrozí závislost?

Ne, nehrozí. Jelikož esence fungují na principu vibrací, nemůžete se na nich stát závislí. Tím, jak harmonizují psychiku, tak je potřebujeme méně a méně.

Domluvte si konzultaci

Namíchám pro vás lahvičku na míru

Po konzultaci ode mě dostanete lahvičku přímo na míru a konkrétní doporučení.